• קורלי

דוד או אריאל? משמעות הגופן בעיצוב לוגו

עודכן ב: 30 יול 2020

דוד או אריאל?

האמת? אף אחד מהם.

בעיצוב לוגו מקצועי שבנוי נכון לכל אלמנט יש

משמעות, לגופנים במיוחד. לפני שאנחנו מתחילים, בואו נסביר מה זה בכלל גופן? גופן (או פונט) הוא הסגנון העיצובי בו מוצגות האותיות בעיצוב.

הגופנים נמצאים במחשב ובעזרתם יוצר המעצב קטעי טקסט, לוגואים וכו'. ישנם גופנים שונים שמשדרים קלילות, רצינות, ילדותיות, יצרתיות, יוקרה ועוד. תורת הגופנים נקראת גם טיפוגרפיה. לעיצוב לוגו מנצח צריך להבין כמה משמעות יש גופנים, הסתכלו עיצוב הלוגואים הבאים:

עיצוב הלוגו השלישי בנוי עם גופן מרובע וקצוות חדים - מקצועי מאוד, נקי וקר. גם הגופן הזה לא מתאים לכל אחד כמובן. אני חושבת שאתם מתחילים להבין את הרעיון - כל גופן מתאים לתחומים מסוימים ומשדרים דברים מסוימים ולכן חשוב מאוד להתאים את הגופן בעיצוב לוגו לפי קהל היעד, עיסוק ובעלי העסק עצמו. ישנם מגוון ענק של גופנים באתרים בארץ ובחו"ל. חשוב לשים לב לנושא זכויות היוצרים של גופנים (מוזמנים לקרוא על זכויות יוצרים כאן), בדיוק כמו תמונה גם לגופן צריך רישיון כדי לעבוד איתו ואסור בשום פנים לעבוד עם גופן בלי רישיון (גם אם הורדתם אותו מאתר חינמי!). ישנם גופנים מרובעים, תנ"כיים, עגולים, כתב יד, עם טקסטורות שונות, דמוי חותמת ועוד. רוצים ללמוד איך לעצב לוגו מקצועי בעצמם? בואו לראות את מגוון הקורסים שלנו!

33 צפיות0תגובות
תו הנגשה - מכללת סטודיו קורלי

מכללת סטודיו קורלי

משרד - 04-8861788

יועצת לימודים - 0515-815886

מייל - info@csk.co.il

 
  • Pinterest
  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook

© כל הזכויות שמורות למכללת סטודיו קורלי. אין להעתיק או להשתמש במידע המופיע באתר ללא רשות מראש ובכתב. איורים, עיצובים ובניית אתר - סטודיו קורלי.